Küsimus – Vastus

Millise põleti peaksin enda katlale valima?

Tavaliselt tuleks põleti valida nii, et see vastaks katla võimsusele, kuid see ei tohiks olla väiksem kui üks suurus katla võimsusest. Liiga väike põleti kasutab suurema osa energiast (ja kütusest) suure kütteseadme soojustamiseks. Samuti saame kasutada põletit, mis on ühe suuruse  suurem kui nõutav, nt kui katla võimsus on põleti võimsuse lähedal. Sellisel juhul peaksite meeles pidama, et üleliigset võimsust katel vastu ei võta, kuna katla võimsus on ülim parameeter, mis määrab meie soojusmugavuse. Ehk 20 kw katel siis selle miinimum soovitav põleti suurus on 18 kw kui mitte suurem kui 22 kw (siia juurde ei ole arvestatud tarbevee tegemist.Viimane lisab 5 kw põleti võimsusele.

Millise katla jaoks saab pelletpõletit kasutada?

Kõige lihtsam vastus on: iga põlemiskambriga varustatud katel, mis suudab ära mahutada leegi ja pelleti põlemisjäägid. Kambri kuju ei ole eriti tähtis. Oluline on põleti lihtsa paigaldamise võimalus (ukse sees või külgseinal). Arvestades katlakahjustuste suurt ohtu, ei ole soovitatav paigaldada põleteid, kus oleks vaja veesärk lahti monteerida, kuna selline toiming võib viia katla rikkumiseni. Pelletipõletid paigaldatakse enamikku aeglase põletusega kateldest –gaasistamiseks, peeneks kasutamiseks, kivisöe, hernesöe või õli- ja gaasitüüpide jaoks.

Kui tihti peab katelt puhastama kui kasutan pelletipõletit?

Väikeste ühikute puhul eeldatav hooldusintervall peaks olema umbes üks nädal, et eemaldada tuhk, puhastada ahjutorud, sillad jne. Lõpuks sõltub intervall katla koormusest ja tarbitava kütuse mahust, mille kasutaja peaks töö käigus ära märkima. Suured kütteseadmed tuleb puhastada sarnasel viisil, pidades silmas, et pärast umbes ühe tonni graanulite põletamist on soovitatav kütuse põlemisjäägid eemaldada. Samuti mõjutab kasutatavate graanulite kvaliteet oluliselt puhastussagedust. Mida madalam on kvaliteet, seda rohkem tuleb hoolt kanda.

Minu põleti temperatuuriandur on põlenud – mida teha?

Põleti temperatuuriandur vastutab meie katla ohutuse eest. Kui see on põlenud, peatab kontroller põleti töö, kuni andur asendatakse uuega. Uue tellimiseks pöörduge esindaja poole.

Minu põleti ei süüta – mida teha?

Kuna põhjuseid võib mitmeid olla siis tuleks asjale läheneda nii:

1.Avame katla ukse ja vaatame kas põletis pelleteid on?

    1.1.JAH on – kasutades põleti automaatikat saame käsijuhtimisest kontrollida kas põleti süütepulk on terve.

    1.2 Süütepulk ei lähe punaseks – süütepulga vahetamiseks pöörduge esinduse poole.

    1.3 Kiire aga maja külm – Pelletipõletit saab ka manuaalselt tööle panna – kasutades süütekuubikut.

2.EI ole – liikudes põletist tagasi kontrollime käsijuhtimisest kas etteandetigu (põleti ja mahuti vahel) toimib.

   2.1 EI – undab aga pelletit ei kuku põletisse – etteandetigu on ummistunud ja rakendudnud on mootori koormuskaitse – eemaldades teo mootori poolsest osast kaks polti saame eemaldada mootori etteandeteolt ja ummistuse eemaldada – TÄHELEPANU – ära unusta etteande tigu uuesti täita.

  2.2 JAH etteande tigu töötab – kontrollime kas mahuti siibrid on avatud.Ning kas mahutis on pelleteid.

Kui siit lahendust ei leidnud võta esidnusega ühendust.

Miks PellasX pelletipõletid nii kallid on?

Hind on suhteline vorm – parim näide sellest on palju kallimad seadmed, mida toodavad Lääne – Euroopa ettevõtted, mis on samal ajal palju hullemad kui PellasXi tooted.

 Muidugi võib turult leida odavamaid põleteid kuid osa neist on tehnoloogiliselt vananenud tooted, keeruline kasutuses või lihtsalt ei tööta. Teine, on võimeline töötama lühikest aega, kui selgub, et midagi on valesti – müügimees ei taha majanduslike põhjuste tõttu teenuse eest vastutust võtta. Hea toote hind sisaldab ka müügijärgset teenindust ja seda tuleks meie põleti valimisel arvestada.

Ostsin mõni aeg tagasi PellasXi põleti ja sooviksin oma süsteemi võimalusi laiendada. Kas ma pean ostma uue põleti?

Kliendid, kes kasutavad PellasX seadmeid, ei pea selliseid olukordi kartma. Kui nad tahavad paigaldada uue anduri, mooduli, termostaadi meie põleti jaoks, saavad nad seda hõlpsasti teha. Uus pump? Segaja? Kaugjuhtimine interneti kaudu? Pole probleemi. Neid saab paigaldada ilma uut kontrollerit ostmata ja neid saab kohe kasutada. Veebimooduli korral võib mõnikord olla vaja kontrolleri tarkvara vahetada. Volitatud teenindaja teeb seda 15 minutiga.

Kas graanulite põletamine on ohutu?

Noh, see saab olema pikk lugu… Üldiselt öeldes on pelletite põletamine ohutu. Muidugi sõltub see sellest, kuidas me seda teha tahame.

Näiteks saab pelletit nii järelpõletis kui ka põleti, sööturi või punkris hästi põletada, mis võib olla üsna riskantne, kui me pole täiesti teadlikud, kuidas katlat peenhäälestada ja ette valmistada. Muidugi, see on endiselt võimalik ja mõned tootjad kasutavad nn tuletõrjujaid, mis peaksid probleemi lahendama. Kuid see on lihtsalt kaudne lahendus, kui arvestada pelletitega täidetud sööturis töötavat vett või seda tüüpi üksuste suurenenud graanulite tarbimist. PellasX põletid on varustatud paljude kaitsvate komponentidega, mis tagavad pelletite ohutu põletamise. Esiteks töötavad need katkendlikult ja toimivad sarnaselt õli- või gaasipõletitega, mis vajaduse korral kütust tarbivad. Lisaks minimeeritakse tagasilöögi oht õhu ja kütuse segu nõuetekohase tarnimisega kambrisse. Lisaks kontrollib füüsilisi protsesse põleti temperatuuriandur, mis jälgib temperatuuri pidevalt ja suudab töö peatada, kui temperatuur ületab eelnevalt seatud väärtuse. Kõigi ülalnimetatud turvaseadmete abil on vastus ohutusküsimusele lihtne – vastus on jaatav.Kuid alati on võimalus, et midagi läheb valesti. Suhteliselt suurema osa sellistest võimalustest loob inimfaktor, st meie laiskus, hooletus või lihtsalt teadmiste puudumine konkreetsete vajaduste jaoks vajaliku seadme nõuetekohase töö ja valimise osas. Need on peamised põhjused, miks pelletite kasutamine võib teie vererõhku tõsta. Kui see peaks juhtuma, üllatab PellasXi põleti teid veel ühe kaitsega, milleks on toru, mis ühendab põleti polüuretaanist valmistatud sööturiga.Toru sulab hädaolukorras, et vältida leegi sisenemist punkrisse. See tagab, et teie katlaruum ei muutu kunagi ohtlikuks kohaks. Ja see ongi kõik. Kuid alati, kui tekib mõni ohutusküsimus, tasub mainida riske, mida me nimetame ülalpool inimfaktoriks. Kui paigaldate katla põleti, mis ei vasta operatsiooni nõuetele. Sama kehtib kivisöe, hernesöe või nafta ja gaasi või mis tahes muude seadmete kohta. Veel üks küsimus. Kui laiskuse või teadmiste puudumise tõttu eirate oma katla puhtust, ei säilita sellega seotud seadmeid ega teosta puhastus – või hooldusprotseduure hoolimatul moel, siis palute lihtsalt probleemi. Ja veel üks asi. Kas me peame alati näitama oma suurt katlaruumi oma kaaslastele, olles samal ajal alkoholi mõju all? Mõned lugejad võivad end solvatuna tunda, kuid enamik teist teab, milles asi. See on ohutus, kallid kliendid, töötervishoid ja tööohutus.

Mis pelletid sobivad Pellasx pelletipõletitele?

PellasX põletid sobivad puidugraanulite ja teatud tüüpi agropellettide jaoks (M seeria), mille tera suurus on 6 kuni 8 mm. Meie põletid ei „ütle ei” madala kvaliteediga graanulitele, nad on „rahul”, et põletavad kvaliteetseid graanuleid, kuid nad võivad asendada ka agrograanuleid (pange tähele, et kui mõnda sellist asenduskütust kasutatakse, on selle tulemuseks väiksem võimsus, mis on saavutatav seadmete ning sagedasemate põletite ja katelde puhtuse kontrollide vajalikkusega).

EI LEIDNUD OMA KÜSIMUSELE VASTUS – SAADA MEILE OMA KÜSIMUS.

Küsi oma küsimus!