Kõrge kroomisisaldusega sulam – uue põleti põlvkonna materjal

PellasX põletite tulevikumaterjal põhineb kõrge kroomisisaldusega sulamite rühmal, millel on kuuma- ja hõõgumiskindlad omadused.

 

Kõrge kroomisisaldusega sulam kroomisisaldusega 24% kuni 32%, mis süsiniku ja räni ühendi kujul on suurepärase korrosioonikindlusega, sealhulgas kõrge temperatuuriga korrosioonikindlusega.

Sellest materjalist valmistatud põleti põlemiskamber talub kõrgeid temperatuurikoormusi palju kauem kui kuumakindel teras, peamiselt tänu selle vormi valamisele.

 

Kuumakindla terase 1.4841 keskmine kroomisisaldus on 25% ja nikli sisaldus 20%.  See on kroomi tõttu peamiselt korrosioonikindel. Kõrge kroomisisaldusega sulamit iseloomustab kroomisisaldus 25%, niklit aga vaid 4-5%, räni 1,5% ning mangaani ja moblibdeeni 1% (molübdeen suurendab punktkorrosioonikindlust, nikkel parandab selle plastilisust).

Kuumuskindla terase töötlemine ehk keevitamine ja painutamine muudab selle struktuuri ja tekitab korrosioonikeskusi. Kõrge kroomisisaldusega kuumakindlast ja hõõgumiskindlast sulamist valmistatud korpuse valamisele ei tehta täiendavaid plastitöid ega keevitamist, mis mõjutab selle vastupidavust termilistele ülekoormustele ja eluiga.

Allolevad fotod on tehtud pärast neljatunnist ahjude vahelduvat lõõmutamist temperatuuril 1100 ˚C ja jahutamist.

InCroX materjaliga põletid Hetkel on kõrgkroomsulamist kasutavatel põlemiskambrite ja restide elementidel REVO MICRO 16 kW, REVO MINI 26 kW ning M 350 kW ja M 500 kW põletid. Peagi lisanduvad neile M MICRO 16 kW, MINI 26 kW ja 35 kW.